Değerler Eğitim Merkezi

Değerler Eğitim Merkezi Bünyesinde Aksaray Ceza İnfaz Kurumunda Vatan Sevgisi Temalı konferanslar Verildi

Aksaray Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda İlk hafta konuşmasını, Sosyal Bilimler ve Değerler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi müdürü Prof. Dr. Kenan Arıbaş yaptı. “Vatan Sevgisi” başlıklı konuşmasında Arıbaş: “Milli ve manevi birlikteliğe en fazla ihtiyacın olduğu şu günlerde, bizde tarihin ilk zamanlarından beri var olan en önemli olgu vatan sevgisi olmuştur. Komşu ülkelerde yaşanan temel problemler bu olgunun olmayışından kaynaklıdır” dedi.

Bir sonraki hafta konuşma yapan  Yrd. Doç. Dr. Tahsin Yıldırım “ İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve M. Akif Ersoy'u Anma” başlıklı konuşmayı gerçekleştirdi. Yıldırım sözlerini bitirirken Mehmet Akif’in dilinden şu duayı etti “ Allah bize İstiklal Marşını bir daha yazdırmasın”…   

Son olarak 18 Mart’ta konuşma yapan Muhammed Nafiz Hüdavendigar ise “Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” temalı konuşmasında şunları aktardı: “Bu zafer bu destan 15 yaşındaki evlerini yavuklularını geride bırakıp bu vatan için kurban olan tHasanların Mehmetlerin kanlarıyla yazıldı. 15 yaşındaki Ahmet tıpkı Hz. İsmail’in teslimiyeti ile vatana teslim etti aziz ruhunu ” diyerek vatan sevgisine vurgu yaptı. Duygu dolu anların yaşandığı konuşma Fatihalar eşliğinde son buldu. Cezaevi müdürü Hamit Karslıoğlu teşekkür belgesini verdikten sonra Hüdavendigar’ı anlında öperek onu tebrik etti.